Участь доцента Акіліної О.В. у Міжнародній онлайн-конференції «Смарт Спеціалізація: діалог для трансформації регіону»

30 листопада та 1 грудня 2020 року доцент кафедри управління Акіліна Олена Володимирівна прийняла участь у Міжнародній онлайн-конференції «Смарт Спеціалізація: діалог для трансформації регіону»

Смарт-спеціалізація, або стратегія смарт-спеціалізації – це підхід розроблений Європейською Комісією в рамках ініціативи «Інноваційний союз». Підхід дозволяє ідентифікувати ті галузі економіки, які мають інноваційний потенціал та побудувати взаємовигідне партнерство для їх розвитку дозволяючи регіону підсилити власну конкурентоспроможність.

З метою обговорення результатів впровадження смарт-спеціалізації в Україні, аналізу проблемних місць використання підходу, посилення комунікації між зацікавленими сторонами на урядовому та місцевому рівні, Український інститут міжнародної політики у партнерстві з Міністерством економічного розвитку ініціював цю конференцію для представників влади, бізнесу, науки та громадськості.

Учасники конференції: центральні та обласні органи виконавчої влади, представники Спільного Дослідницького Центру Європейської Комісії, Генерального директорату з питань розвитку регіонів та міст, профільні комітети Верховної Ради, драйвери впровадження Смарт Спеціалізації в регіонах ЄС, обласні ради, місцеве самоврядування, бізнес-спільнота, університети та науково-дослідні установи, експертне середовище.

Слід зазначити, що ця сучасна проблематика смарт-спеціалізації є складовою частиною наукової теми кафедри управління, яка також висвітлена у колективній монографії кафедри «Соціально-економічний розвиток міст в умовах децентралізації», а також у закордонній колективній монографії «Tourism as a sphere of economic and educational activity» (ASPRA-JR, Warsaw).