Кафедра міжнародної економіки заснована у серпні 2022 року. Кафедра є випусковою для спеціальності 051 Економіка:
- першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
ОПП «Економіка міста. Урбаністика»
- другого (магістерського) рівня вищої освіти
ОПП «Міжнародна економіка»
- третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти
ОНП «Економіка»
Кафедра готує висококваліфікованих економістів для підприємств та організацій різних організаційно-правових форм власності вітчизняного та міжнародного масштабу, включаючи створення успішного власного бізнесу, а також для органів муніципального управління різних рівнів.
Професорсько-викладацький склад кафедри міжнародної економіки сформований з фахівців, які мають достатній практичний та науковий досвід роботи. На кафедрі працює 12 викладачів, з яких 4 мають науковий ступінь доктора економічних наук та 7 – науковий ступінь кандидата економічних наук.
Кафедру очолює Шлапак Алла, доктор економічних наук, доцент.
Викладачі кафедри активно впроваджують інноваційні технології у навчальному процесі в освітніх програмах різних рівнів вищої освіти. Практико-орієнтоване навчання розвивається у центрах практичної підготовки: «Центр муніципальної економіки», «Центр економічної дидактики», «Центр соціальної економіки та поведінкових моделей бізнесу», «Центр міжнародної економіки». Навчання в центрах дозволяє моделювати професійну діяльність, використовувати інтерактивні форми проведення занять та наблизити освітній процес до реальних умов роботи. Це сприяє підвищенню рівня фахової підготовки та розвитку професійних компетенцій у здобувачів вищої освіти.
Налагоджена співпраця з фахівцями-практиками, які беруть активну участь у викладанні профільних дисциплін. Проводиться значна кількість гостьових лекцій.
Активним і цілеспрямованим студентам кафедра надає можливість з першого року навчання почати успішну наукову кар'єру. Викладачі кафедри з великим інтересом здійснюють наукове керівництво в процесі проведення досліджень, написання наукових статей та підготовки доповідей на конференції. Наші студенти беруть участь як у конференціях, що проводяться на рівні кафедри, факультету, так і на рівні Університету Грінченка, всеукраїнських і міжнародних конференціях, а також публікують статті з результатами своїх розробок в наукових виданнях. Це слугує вагомим доробком для тих, хто планує продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі.
Потреба провести дослідження, написати наукові роботи визріває у наших студентів в різний час. Одні вступають до аспірантури відразу після здобуття вищої освіти, в той час, як інші усвідомлюють цінність наукової творчості, попрацювавши спочатку на практиці і зрозумівши, що висока конкуренція на позиції керівників в наш час вже в обов'язковому порядку вимагає відповідної наукової кваліфікації. Тому, освітньо-наукова програма підготовки докторів філософії зі спеціальності 051 Економіка кафедри має високий потенціал і наукові перспективи.
Кафедра зорієнтована на гармонійне поєднання традицій класичної освіти та інноваційних освітніх технологій; нерозривний зв'язок отриманих знань та їх застосування на практиці; співпрацю на основі взаємної поваги і взаємодопомоги; виховання самодостатніх і прогресивних фахівців у сфері економіки, лідерів економічного розвитку; спрямованість на результат і впевненість в успіху.
Сподіваємося, що зуміємо не тільки навчити наших студентів майбутній професії, а й допоможемо їм сформуватися як особистості – порадами, спільними справами, власним прикладом, сповідуючи місію Університету Грінченка: «Служити людині, громаді, суспільству!»