Шановні Грінченківці
28 червня цього року Україна відзначатиме 29-ту річницю прийняття Конституції – головного нормативно-правового акта держави, який закріплює основи суспільного ладу, державний устрій, систему, порядок утворення, принципи організації і діяльності державних органів, права та обов’язки громадян.
Ухвалення та введення в дію Верховною Радою України Основного закону 28 червня 1996 року стало важливим етапом утвердження державності, мало величезне політичне та правове значення для розвитку української політичної нації та громадянського суспільства. Венеціанська комісія визнала, що наша Конституція в частині прав, свобод та обов’язків громадян відповідає міжнародним стандартам у галузі конституційного права.
Українська Конституція справді зорієнтована на гуманістичні ідеали та правові відносини між суспільством і державою. Такою вона є, зокрема, тому, що, попри колоніальне і тоталітарне минуле, українцям завжди був властивий пошук норм і засад, які б регулювали взаємодію між населенням і владою. Власне, це також робить нас частиною Європи та істотно відрізняє від Росії.
Детальніше за покликанням: https://uinp.gov.ua/informaciyni-materialy/zhurnalistam/informaciyni-materialy-do-dnya-konstytuciyi-ukrayiny-2025
На кафедрі управління у співпраці з ГО «Материнська любов» відбулося заняття, яке провів кандидат психологічних наук Олександр Кочерга .
Тема заняття: вплив баламетрики на психофізичний розвиток дітей із особливими освітніми потребами.
У центрі уваги — роль вестибулярного апарату у формуванні когнітивних функцій ще з моменту внутрішньоутробного розвитку, а також практичне використання балансувальних дощок і в навчально-корекційному процесі, і в робочому середовищі та житті.
Учасники дізналися, як розвиток рівноваги впливає на:
пам’ять, увагу, швидкість мислення й гнучкість;
подолання дислексії та дисграфії;
підтримку дітей із розладами аутистичного спектру;
корекцію синдрому дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ).
Програма поєднала науковий підхід і практичні інструменти, а також дала можливість обговорити сучасні методи психологічної підтримки дітей з особливими потребами.
Дякуємо висококваліфокованому тренеру та ГО «Материнська любов» за партнерство і натхнення працювати ще глибше з темою розвитку через турботу та розуміння.

З 26 травня по 9 червня 2025 року викладачі кафедри фінансів – д.е.н., професор Максим Житар, заступник декана, к.е.н., доцент Оксана Казак та к.е.н., доцент Мар’яна Сулима проходили навчання та успішно завершили курс «ВЕЛИКИЙ курс про ШІ в освіті».
Вдячні команді Прогресильні, Міністерству цифрової трансформації України та Міністерству освіти і науки України за якісний і сучасний освітній продукт.

Студенти Факультету економіки та управління відвідали перший день «Форуму підприємців 2025» від Forbes. Студенти отримали цінний досвід від українських підприємців, власників малого, середнього та великого бізнесу. Під час першого дня форуму вони мали можливість послухати кейси провідних українських компаній, а також долучитися до нетворкінгу та воркшопів. На зустрічі були обговорені питання масштабування бізнесу, залучення інвестицій, налагодження бізнес-процесів та інші цінні теми дискусій.


Минулого тижня студенти 2 курсу спеціальності «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» в межах проходження виробничої практики відвідали головний офіс ПАТ СК «Арсенал Страхування» – однієї з провідних українських компаній на ринку страхових послуг.
Під час екскурсії студенти познайомилися з роботою ключових департаментів компанії: фінансового, юридичного, продажів, андерайтингу, маркетингу та ще одного, що забезпечує важливу внутрішню координацію. Представники кожного підрозділу розповіли про свою специфіку, функціональні завдання та про те, як налагоджена міждепартаментна взаємодія в умовах динамічного ринку.
Особливу увагу приділили українському корінню компанії, шляхам її становлення та зростання, а також інноваційним страховим продуктам, які допомогли їй завоювати довіру клієнтів: страхування паспортів, ключів, домашніх улюбленців, а також унікальний продукт – страхування для молодят.
Окремий інтерес у студентів викликала тема актуальності страхування від воєнних ризиків у сучасних умовах. Також майбутні фахівці з цікавістю обговорили: які обʼєкти нерухомості були найбільш масштабними серед застрахованих компанією; від чого залежить вартість договору страхування майна (на прикладі однокімнатної квартири в Києві); особливості співпраці з юридичними особами? а також головний принцип компанії: кожен клієнт — рівний, і водночас унікальний.
Зустріч вийшла надзвичайно пізнавальною та надихаючою. Вона не лише закріпила теоретичні знання студентів, але й продемонструвала, наскільки сучасним, гнучким і відповідальним може бути український страховий бізнес.

Цьогоріч діти працівників – членів профспілки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, зокрема донька й син завідувачки кафедри управління Марухленко Оксани Вячеславівни, мали чудову можливість оздоровитися та активно провести літні канікули у мальовничому куточку Івано-Франківщини. Їхній відпочинок відбувався в дитячому санаторному закладі «Карпатські зорі», що розташований у місті Косів, на березі гірської річки Рибниця, поблизу підніжжя Покутсько-Буковинських Карпат.
Оздоровчий комплекс «Карпатські зорі» поєднує лікувально-оздоровчу спрямованість із різноманітною розважальною програмою. На дітей чекали не лише свіже гірське повітря та чудова природа, а й насичене дозвілля: спортивні ігри, цікаві конкурси, творчі заняття, купання в річці та басейні. Окрему увагу було приділено повноцінному триразовому харчуванню, що забезпечувало дітям енергію та добрий настрій протягом усього перебування.
Профспілка університету традиційно підтримує ініціативи, спрямовані на турботу про родини своїх працівників, зокрема – про здоров’я та відпочинок дітей. Такий відпочинок – це не лише зміна обстановки, але й важливий вклад у фізичне та емоційне благополуччя молодого покоління. Діти повертаються з табору з новими друзями, чудовими спогадами та зарядом позитивних емоцій на весь рік!

17-18 червня 2025 року на кафедрі фінансів Київського столичного університету імені Бориса Грінченка відбулася атестація здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа та страхування» (освітня програма «Фінанси і кредит») у формі захисту кваліфікаційної роботи бакалавра. Це важлива подія, яка є кульмінацією чотирьох років наполегливої праці.
До складу Екзаменаційної комісії увійшли:
Самородов Борис Вадимович, професор, доктор економічних наук, проректор з науково-педагогічної роботи Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, професор кафедри банківського бізнесу та фінансових технологій Навчально-наукового інституту «Каразінський банківський інститут» Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна – голова ЕК;
Нечипоренко Аліна Володимирівна, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів;
Обушний Сергій Миколайович, доцент, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів;
Сулима Мар’яна Олександрівна, доцент, кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів;
Сердюк Анна Анатоліївна, начальник відділу по роботі з брокерами Департаменту страхування автопарків АТ «СК «ІНГО» – представник роботодавця;
Віровець Денис Володимирович – доктор філософії з економіки, доцент кафедри фінансів – секретар ЕК.
Здобувачі представили цікаві результати своїх досліджень й продемонстрували набуті знання та навички у сфері фінансів, банківської справи та страхування. Члени екзаменаційної комісії відзначили актуальність обраних тем, високий рівень підготовки та практичну цінність представлених досліджень під час захистів.
Щиро вітаємо здобувачів з успішним захистом та бажаємо успіхів, амбітних планів і професійного зростання!
