Події

23 травня 2023 р. в рамках роботи Центру розвитку компетентностей «Центру муніципальної економіки» та у ході вивчення навчальних дисциплін «Економіка міста» та «Основи економіки міста та урбаністики» відбулись презентації студентських проєктів студентами 2 та 3 курсів спеціальності Економіка «Проєкт для міста».

 В суворих воєнних умовах сучасного стану України студенти презентували проєкти, які пов’язані із післявоєнним відновленням України, покращенням умов для відпочинку мешканців міст. Більшість проєктів була зроблена для міста Києва. Студенти своїми проєктами бажали привернути увагу зацікавлених осіб до тих проблем, які існують зараз в місті Києві і які можна покращити.

Студентами 3 курсу Любов’ю Пашиніною, Дмитром Ожигановим та Валерієм Ющенко був представлений до розгляду та обговорення проєкт під назвою «Реабілітаційний центр для дітей постраждалих під час війни». Студентом 3 курсу Давидовим Михайлом представлений проєкт, який націлений на покращення вулиці Іллі Мечникова з точки зору можливості обладнання її для зручності людей з обмеженими можливостями «Інклюзивна реконструкція вулиці Мечникова».

Студенти 2 курсу також представили дуже цікаві і корисні для мешканців міста проєкти. Анастасія Балюра презентувала свою ідею «Зелені насадження та клумби в місті Києві». Крістіна Безлюдна презентувала ідею «Проєкт переобладнання парку та припаркової зони». Григор’єва Софія запропонувала обладнати «Собачий парк закритого типу у парку Партизанської слави». Анастасія Крещенко представила на обговорення проєкт «Проблема недостатньої кількості парковок в місті Києві». Марія Сичинська представила ідею переобладнання паркової зони в місті Києві «Сквер вільних людей». Вікторія Супрунюк презентувала ідею «Сонячні панелі на даху кожної багатоповерхівки». Гліб Феоктістов запропонував «Проєкт інновацій міста». Ярослав Ніколаєнко презентував проєкт «Створення онлайн платформи для взаємодії між інвесторами та проєкт-мейкерами».

По завершенню презентації студентських проєктів з підсумковим словом виступила гаран ОПП «Економіка міста. Урбаністика» Жукова Юлія Миколаївна. Вона подякувала студентам за сміливі та оригінальні ідеї їх проєктів, підтримала їхню ініціативу щодо удосконалення зон відпочинку міста та вирішення інших нагальних для містян проблем. Наголосила на необхідності докладати зусиль у післявоєнній відбудові міст України.

Щиро дякуємо нашим студентам за змістовні проєкти, за участь в обговоренні, за наполегливість у підготовці до презентації своїх робіт.

Разом до перемоги!

В рамках роботи Центру цифрових фінансів та е-бізнесу, 24.05.2023 року студенти 1 курсу (першого освітнього рівня “бакалавр”) спеціальності 072 “Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок” успішно склали тести з фінансової грамотності, що запропоновані Центром фінансових знань ТАЛАН. За підсумками інтерактивного марафону “Фінансове розслідування”, керівник Центру компетенцій, д.е.н., професор Краус Наталія Миколаївна, відзначила набуття, на даному етапі навчання, студентами навичок та вмінь з питань надання якісної оцінки управління зовнішнім та внутрішнім державним боргом, державним кредитом. Захід націлений на формування нової фінансової культури сучасної молоді. Студентам було запропоновано дізнатись як користуватися депозитним та кредитними калькуляторами, продемонстровано зміст роботи даних калькуляторів. Зустріч відзначалась активною дискусією на цікаві та гострі питання Світу ФІНАНСІВ!

24 травня 2023 року до Дня науки в Україні відбувся V Конкурс інноваційних бізнес-проєктів “Фабрика бізнес-ідей та стартапів”, що вкотре став місцем зустрічі креативних студентів різних спеціальностей і університетів України. Ініціатива Центру функціонального менеджменту (керівник – к.е.н., доцент, доцентка Катерина Краус) знайшла свій прояв у презентаціях бізнес-проєктів серед студентів Київського університету імені Бориса Грінченка та Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

До участі у конкурсі було подано 23 заявки, а у фіналі ювілейного Конкурсу представлено 7 проєктів:

- мобільний додаток “YourMoney” (студентка спеціальності Фінанси, банківська справа та страхування Київського університету імені Бориса Грінченка Чередніченко Анастасія, керівник д.е.н., професор Краус Н.М.) – І місце

- інтернет-магазин екологічної продукції “GO ECO” (студентка спеціальності Менеджмент Київського університету імені Бориса Грінченка Кириченко Надія, керівник к.е.н., доцент Краус К.М.) – ІІ місце

- екологічний транспорт “Вітрильні перевезення” (студент Факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Маслівець Георгій, керівник к.е.н. Іщенко І.С.) – ІІІ місце

- інвестиційна платформа “ІnvestPro” (студентка Фінанси, банківська справа та страхування Київського університету імені Бориса Грінченка Золотоверха Анастасія, керівник д.е.н., професор Краус Н.М.)

- творча майстерня “MiKaArt” (студентка Факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Хачатурян Маргарита, керівник к.е.н. Іщенко І.С.)

- місце єднання з природою “Еко-котокав’ярня” (студентка Факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Тимошенко Олена, керівник к.е.н. Іщенко І.С.)

- “Компанія з розробки та видавництва комп’ютерних ігор та програмного забезпечення” (студент Факультету природничих наук та менеджменту Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка Бибик Євген, керівник к.е.н. Іщенко І.С.)

Вітаємо переможців конкурсу та бажаємо нових ідей!

 

23 травня 2023 року завідувачка кафедри міжнародної економіки Шлапак Алла Василівна та доцентка кафедри міжнародної економіки Євтушевська Ольга Володимирівна взяли участь у «І Всеукраїнському форумі молодих сходознавців», організованому факультетом східних мов Київського університету імені Бориса Грінченка. Шлапак Алла Василівна прочитала цікаву лекцію на тему «Досвід економічних реформ країн Азії: що заважає Україні повторити досвід «азійських тигрів»?» у рамках циклу відкритих лекцій. Було розглянуто досвід економічних реформ Сінгапуру, Тайваню, Південної Кореї та інших країн. Євтушевська Ольга Володимирівна взяла участь у роботі секції «Проблеми соціально-економічного та політичного розвитку сучасного Сходу», виступивши з доповіддю на тему «Проблеми соціально-економічного розвитку Бангладеш».

День пам'яті жертв політичних репресій в Україні - це день, коли ми вшановуємо пам'ять мільйонів людей, які стали жертвами систематичних політичних переслідувань яу  у минулому, так і у теперішньому. Це день, коли ми згадуємо трагічні сторінки нашої історії і визнаємо несправедливість, яка їм була завдана і завдається прямо у ці хвилини росією.

Україна, як і багато інших країн, пережила важкий період політичних репресій. З 1920-х до 1950-х років в Україні відбувалися масові репресії, спрямовані проти політичних опонентів, інтелектуалів, культурних діячів та звичайних громадян. Репресії призводили до масових арештів, тортур, загонів до концентраційних таборів та розстрілів.

Цей день є нагадуванням про важливість демократії, прав людини та свободи слова. Дякуємо нашим захисникам! Вічна пам'ять тим, хто віддав своє життя за Україну !

 22052023.jpeg

18 травня 2023 року

Київський університет імені Бориса Грінченка

З величезним задоволенням хочемо поділитися з вами незабутнім досвідом, який ми отримали під час Міжнародної конференції "ЦИФРОВА ТРАНСФОРМАЦІЯ В ЕКОНОМІЦІ, ФІНАНСАХ, МЕНЕДЖМЕНТІ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВІ", що проходила на нашому Факультеті. Цей захід об'єднав представників видатних університетів та наукових закладів з усього світу

Впродовж конференції палали як захоплюючі дискусії, інноваційні доповіді та відбувався обмін знаннями щодо цифрової трансформації в економіці, фінансах, менеджменті та підприємництві.

Учасники конференції представляли визначні освітні установи, такі як:

Київський університет імені Бориса Грінченка;

Українська інженерно-педагогічна академія;

Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького;

Херсонський державний університет;

Університет імені Альфреда Нобеля;

Краківський економічний університет (Польща);

Університет Фоджа (Італія);

Університет Хаена (Іспанія).

         З привітальним словом виступили Наталія Віннікова, проректор з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор філологічних наук, професор та Вячеслав Осадчий, декан Факультету економіки та управління Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор педагогічних наук, професор .

Конференція складалася із наступних елементів:

Пленарне засідання

Секція 1 «Економіка міста в умовах воєнного стану: внутрішні та

зовнішні ресурси підтримки» / Section 1 “Urban Economy under Martial Law: Internal and external support resources”, модератором якої була Ольга Євтушевська.

Секція 2 «Проблеми та суперечності розвитку фінансової системи в

умовах глобальної світової кризи» / Section 2 “Developmental Problems and

Contradictions of the Financial System under the Global World Crisis”, яку модерувала Аліна Нечипоренко, доцент кафедри фінансів Факультету економіки та управління Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат економічних наук.

Секція 3 «Людський капітал у контексті розвитку smart-громад» / Section 3 “Human Capital in the Context of Smart Communities’ Development”, яку модерували Віктор Звонар, професор кафедри управління Факультету економіки та управління Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор економічних наук, старший науковий співробітник та Тетяна Поспєлова, професор кафедри управління Факультету економіки та управління Київського університету імені Бориса Грінченка, доктор наук державного управління, доцент.

Секція 4 «НАВЧАННЯ ЦИФРОВОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА», модератором якої була Олена Штепа, доцент кафедри управління Факультету економіки та  управління Київського університету імені Бориса

Грінченка, кандидат економічних наук, доцент;

Ця конференція стала прекрасною нагодою для академічного обміну ідеями та дослідженнями зі світовими лідерами в галузі цифрової трансформації, адже мова йшла про інноваційні технології, штучний інтелект, блокчейн, електронну комерцію та інші актуальні теми, які формують майбутнє економіки.

Було особливо вражаюче бачити, як учасники з різних країн об'єдналися, щоб знайти спільні рішення та працювати над новими напрямками розвитку. Ми переконалися, що міжнародне співробітництво та обмін ідеями є ключем до досягнення справжнього прогресу !

Щорічно 18 травня відзначається День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Саме 18 травня 1944 року розпочалася операція з депортації кримських татар. У цей день вшановують пам'ять жертв цього злочину (під час головної хвилі депортації 18-20 травня було виселено 180 014 осіб), а також відзначають його як День боротьби за права кримськотатарського народу.

Депортація мала катастрофічні наслідки для кримських татар в місцях заслання. Протягом року до завершення війни від голоду, хвороб та виснаження загинуло понад 30 тис. кримських татар, повідомили в Українському інституті національної пам'яті.

Після депортації радянський режим вдався до нівелювання історичної пам’яті про кримську державність та кримських татар. 25 червня 1946 року Крим був позбавлений статусу автономії та перетворений на звичайну область РРФСР. У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом кримських татар і проголосила 18 травня Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

Сторінка 1 із 88