Участь у Міжнародному стажуванні «Новації вищої освіти України та ЄС в сучасному інформаційному суспільстві»

У період з 16 грудня 2020 року по 24 лютого 2021 року співробітники кафедри фінансів та економіки доктор економічних наук, доцент, завідувач кафедри Ольга Сосновська та кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри Оксана Казак проходили міжнародне стажування, яке відбулось в очно-дистанційному форматі. Організаторами стажування виступили Міжнародна науково-освітня платформа «ОНОВЛЮЙСЯ», Всеукраїнський інститут євразійських досліджень та сходознавства, європейські партнери з Польщі та Словаччини.

В ході стажування, тривалість якого складала 6 кредитів ECTS (180 годин), відбувся цикл тренінгів «Інноваційні методики навчання у вищій школі в умовах глобалізаційних змін», вебінар «Освітньо-наукові пріоритети Польщі в сучасному інформаційному суспільстві» (платформами для проведення вебінару були заклади вищої освіти Польщі – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Collegium Humanum Szkoła GłównaMenedżerska, Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego), вебінар «Новації освітнього процессу Словаччини в сучасних реаліях інформаційного простору (платформами для проведення вебінару були заклади вищої освіти Словаччини – DTI University Dubnica nad Váhom, Technical University of Košice, Trencianska Univerzita Alexandra Dubceka v Trencíne), круглий стіл «Новації вищої освіти України та ЄС в сучасному інформаційному суспільстві».

Під час стажування провідними науковцями та практиками було представлено найбільш цікаві практики з теми стажування, серед яких варто відмітити досвід поєднання освіти, науки і практики Польщі (Pawliszczy Dariusz, Doctor of Philosophy, Mayor of Gromadka Commune), досвід роботи з Польським національним агентством з питань академічного обміну (NAWA) (Дарина Сліпчук, студентка полоністики КНУ імені Т.Г. Шевченка, двічі стипендистка NAWA), методики підвищення кваліфікації для представників великого бізнесу (Нonoris Сausa multi, Doctor of Technical Sciences Wojciech Slomka, Akademia Kaliska im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego) міні-воркшоп «Роль емоційного інтелекту в освіті» (Юлія Бех, доктор філософських наук, професорка, сертифікований тренер, методологиня освітніх програм), можливості міжнародної співпраці між університетами (Roman Hrmo, Vice-Rector DTI University Dubnica nad Váhom, Associate Professor, Paed Dr. Ing., PhD., MBA), доповідь «Університети Словаччини в умовах інформатизації і проблеми COVID – 19» (Peter Jakubek, Associate Professor, Doctor in Economic Sciences), доповідь щодо стандартів Вищої освіти Словацької республіки (Myroslav Kelemen, Dr.h.c. Professor, Ing., DrSc. MBA, LL.M., Brigadier Generalret), диспут «Інновації у сфері вищої освіти» (Володимир Страшко, керівник Центру спеціальних програм навчання та освітніх технологій Української школи урядування, методолог Освітнього Хабу міста Києва, бізнес-тренер). До обговорення долучились представники Польських університетів Dariusz Pawliszczy, Marcin Kesy, Piotr Paczóski та Сухумського державного університету (м. Тбілісі) Marine Khubua, Ketevan Kokaia, Maia Aghaia. До участі також була запрошена Юлія Левченко, юрист, присяжний перекладач Словацької Республіки, яка розповіла про систему вищої освіти в Словаччині, оформлення документів для навчання в країні, нострифікацію дипломів.

У підведенні підсумків  Міжнародного стажування взяли участь усі учасники та європейські колеги з Польщі, Словаччини, Грузії. В рамках Круглого столу відбувся обмін досвідом з актуальних питань у сфері новацій вищої освіти, презентували діяльність своїх навчальних закладів за даною проблематикою, висловили думки та побажання щодо подальшого розвитку співпраці відносно проведення міжнародних стажувань, вебінарів та тренінгів.

Жваву дискусію викликали доповіді за напрямами: організація виховної роботи здобувачів вищої освіти в умовах інформаційного простору, професійна мобільність як вимога сучасного інформаційного суспільства, пошук напрямків інноваційного розвитку в умовах викликів сучасності, критичне мислення в процесі вивчення навчальних дисциплін, формування софт компетентностей в дистанційному навчанні, зміна акцентів менеджменту освіти, новітні технології в системі забезпечення відкритої освіти в сучасному інформаційному суспільстві, актуальні тенденції та виклики цифровізації освітнього простору, distance and e-learning – a new challenge for Georgia, On New Challenges of Online Higher Education, Internet Gaming: Psychological and Pedagogical Aspects of Preventing Addiction in School and Children та інші. За результатами Міжнародного стажування сформовано збірник тез доповідей «Новації вищої освіти України та ЄС в сучасному інформаційному суспільстві».

Щиро дякуємо організаторам стажування за цікавий досвід, ефективні практики, плідну роботу та нові знайомства!