Участь доцента кафедри управління Катерини Краус у ІІІ Міжнародна науково-практична конференція “ФІНАНСОВІ ІНСТРУМЕНТИ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ЕКОНОМІКИ”

Краус Катерина Миколаївна, доцент кафедри управління, Факультету інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка взяла участь з виступом, в Міжнародній науково-практичній конференції “Фінансові інструменти сталого розвитку економіки”, яка відбулася 14 квітня 2021 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича та представила свої тези доповіді на тему Практика використання збалансованої системи показників оцінки ефективності управління підприємством.

Перша частина пленарного засідання була проведена англійською мовою на якій з виступили з доповідями 8 учасників з закордонних вузів-партнерів, серед них:

Sandal, Jan-Urban, Prof. h. c. mult, Dr. h. c. mult, Doctor of Philosophy, Rector and Owner of Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute, Norway (Principles of lending and borrowing in social entrepreneurship);

Ghimire, Rudra Prasad, Affiliated Honorary Research Fellow, Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute, Norway, Ph.D. Scholar, Tribhuvani University, Nepal (Financial Investment Gap for Sustainable Development: An Observation of South Asian Perspective);

Sorin Gabriel Anton, Professor, Ph.D. Department of Finance, Money and Public Administration Faculty of Economics and Business Administration “Alexandru Ioan Cuza” University of Iasi, Romania (Debt overhang and firm growth. New empirical evidence from Central and Eastern Europe);

Thel Augusto Monteiro, PhD in Business Management by Universidade Metodista de Piracicaba (UNIMEP), Brazil (Agile management methodologies: the use of customer lifetime value as a strategic tool to attract and keep loyal customers and increase business profit);

Sereda, Viktor, PhD in Law, Affiliated Honorary Research Fellow, Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute, Ukraine, Norway (Reliable protection of foreign investments is the key to success on the path to sustainable economic development (Theoretical aspect).

Катерина Миколаївна, як керівник Центру функціонального менеджменту, що функціонує на кафедрі управління Київського університету імені Бориса Грінченка, в своєму виступі зазначила, що оцінку ефективності управління з використанням різноманітних систем нефінансових показників можемо простежити у “Піраміді ефективності”, “Квантовому вимірюванні досягнень”, концепції сегментації організації по рівнях. Світові тенденції з використання збалансованої системи показників, на жаль, не притаманні Україні. Науковець зауважила, що представники комерційного сектору в Україні все ще віддають перевагу методикам оцінки ефективності своєї діяльності, що базуються на системі фінансових показників. За наявності ініціатив оцінки ефективності управління, на підприємствах України зазвичай використовують одну з таких груп фінансових показників: загальні результативні, продуктивності управлінської праці, економічності апарату управління.

Катерина Миколаївна, підсумовуючи свій виступ загострила свою увагу на тому факті, що важливою сьогодні є стратегічна прозахідна політика в Україні в частині використання підприємствами збалансованої системи показників для оцінки ефективності управління, адже вона призведе не тільки до посилення партнерських зв’язків з європейськими й світовими компаніями, але й до розширення національного наукового комплексу, удосконалення дослідницьких методик.