Динаміка світового процесу урбанізації

26.10.2021 р. відбулось практичне заняття з курсу «Урбаністика. Сучасне місто» для студентів 2 курсу групи Екб-1-20-4.0д з теми «Динаміка світового процесу урбанізації». Викладач – Швець Павло Анатолійович, доцент кафедри фінансів та економіки.

Метою заняття є встановлення впливу чинників (економічних, природно-географічних, культурно-історичних) на просторову диференціацію світової динаміки урбанізації.

Студенти проаналізували динаміку процесу урбанізації за такими складовими:основних показників, які характеризують соціально-економічний розвиток економіки України з 2000 по 2019 роки за такими напрямами:

1. Побудувати графік процесу урбанізації для розвинутих країн і країн, що розвиваються.

2. Побудувати графік процесу урбанізації за регіонами (Європа, Азія, Африка, Північна Америка, Латинська Америка і Кариби, Австралія та Океанія).

3. Побудувати графік динаміки процесу урбанізації (за часткою міського населення, %) у таких країнах:

І варіант: Франція, Китай, Нігерія, США, Бразилія, Україна.

ІІ варіант: Великобританія, Японія, Єгипет, Канада, Мексика, Україна.

Результати узагальнено у вигляді діаграм. Визначено особливості процесу урбанізації, зроблено ряд висновків.