Нові дослідження Центру основ управління

2 грудня 2022 року відбулося останнє в цьому семестрі заняття студентів-менеджерів 1 курсу в Центрі основ управління. В межах роботи Центру 2019-2021 рр. проводилося мікродослідження по місту Києву з проблем професійного вигорання серед працівників муніципальних організацій. Базуючись на результатах цього дослідження ми припустили, що проблема професійного вигорання має підстави для посилення в умовах віддаленого формату роботи та військового часу. Тому в продовження роботи Центру основ управління 2022-2023 навчального року нами розпочато нове мікродослідження, результати якого представлено на цьому занятті. Метою дослідження було  визначення рівня стресу працівників, які  наразі працюють дистанційно, а також оцінка їх потенційного вигорання в умовах військового часу. Було проведено нове опитування. Працюючи дистанційно, більша частина респондентів (61,5%) відчули погіршення самопочуття. Опитані виявили у себе такі основні симптоми професійного вигорання як відчуття емоційного і фізичного виснаження (67,3%), поява та переважання негативних, песимістичних думок (46,2%), підвищена дратівливість (38,5%), понижена працездатність (34,6%).

Проаналізувавши отримані результати, шляхом роботи у мікрогрупах, студенти намагалися читко сформулювати проблему, визначити її причини та наслідки, а також  вивели кілька правил, які мають допомогти  працюючим при роботі у дистанційному форматі в нинішніх умовах. Робота виявилася плідною та цікавою, вона буде продовжена в наступному семестрі, коли студенти опанують основи менеджменту та вже з цих позицій запропонують рецепти для трансформації менеджменту, який би забезпечив належну організацію праці своїх співробітників в кризових умовах та створив підґрунтя для попередження їх професійного вигорання.