Відкрита лекція доцента Євтушевської Ольги Володимирівни на тему «Соціально-психологічний портрет підприємця»

27 березня 2023 р. відбулась відкрита лекція доцента кафедри міжнародної економіки, кандидата економічних наук Євтушевської Ольги Володимирівни. Лекція була прочитана для студентів 1 курсу спеціальності 051 Економіка за розкладом викладання навчальної дисципліни «Підприємництво та бізнес».

Метою заняття був аналіз соціально-психологічного портрету підприємця.

На початку лекції Ольга Володимирівна зробила короткий вступ з інформацією чому одні люди можуть бути успішними підприємцями, а інші – ні. Під час лекції було використано відео, в якому відображена ситуація, як державні службовці Венесуели були вимушені зайнятися приватним бізнесом із-за кризового стану економіки країни. Під час перегляду відео Ольга Володимирівна надавала свої коментарі, які риси повинен мати підприємець, щоб наважитися на зовсім нову справу та досягнути певного успіху. Ольга Володимирівна навела характеристику рис характеру, які формують успішного підприємця. Наголосила на тому, що не завжди підприємницька діяльність є корисною для інших людей, може бути і така підприємницька діяльність, яка шкодить іншим людям або навколишньому середовищу, тому тут важливо також дотримуватися принципу соціальної відповідальності бізнесу.

На розгляді прикладів розвитку підприємницької діяльності відомих підприємців світу було акцентовано увагу студентів на соціально-психологічному портреті саме цих людей, зокрема: Ендрю Карнегі, Николи Тесли, Джона Рокфеллера, Джини Райнхарт, Адольфа Дасслера, Рудольфа Дасслера, Елізабет Холмс.

Наприкінці лекції Ольга Володимирівна порадила студентам більш докладніше ознайомиться із розвитком характерів підприємців у різних періодах розвитку світової економіки і впливом на характер людини успішності або неуспішності його бізнесу. Зокрема, порекомендувала праці Теодора Драйзера «Привід золота», Аптона Сінклера «Джунглі», Артура Міллера «Смерть комівояжера».

Студенти із зацікавленістю слухали матеріал лекції.

Разом до перемоги!