Участь у міжнародному курсі лекцій "Теорія прийняття управлінських рішень" від лектора Томаша Шапіро

З 10 жовтня по 14 листопада 2023 року викладачі кафедри міжнародної економіки (професор Ушенко Наталя, викладач Никонюк Катерина) та здобувачі Університету Грінченка освітніх програм бакалаврату «Економіка міста. Урбаністика», «Реклама та зв’язки з громадськістю», магістратури «Міжнародна економіка» прослухали  міжнародний курс лекцій "Теорія прийняття управлінських рішень" від лектора Томаша Шапіро (Польща).

Довідково про лектора: Томаш Шапіро має ступінь магістра фізики, доктора філософії з математики, габілітацію і вчене звання професора в галузі економіки. Здобував досвід як викладач у Карлсонській школі бізнесу при Університеті Міннесоти. Його поточні дослідження спрямовані на методи аналізу і підтримки прийняття рішень в індивідуальних і групових процесах та на економіку освіти. На даний момент він є членом Правління Конференції ректорів академічних шкіл Польщі, колишній ректор Варшавської школи економіки (2012-2016 роки) та член Ради Національного наукового центру та Національної ради з науки та вищої освіти, активно залучений до проблем міжнародної співпраці. Він також набув досвіду у супервізійних радах ING Bank Śląski та Aviva Investors Poland (як голова аудиторського і ризикового комітету). Автор численних наукових статей, бере участь у міжнародних наукових проектах.

Метою курсу є:

• представлення концепції теорії прийняття рішень у контексті бізнес-середовища та пояснення основних механізмів процесів прийняття рішень.
  • розвиток здатності визначати відповідні техніки, методи та комп’ютеризовані засоби підтримки прийняття рішень.
  • вдосконалення навичок командної роботи шляхом участі в групових проектах.

Курс лекцій базувався на керованому вивченні того, як визначати перешкоди в процесі прийняття бізнес-рішень. Під час курсу зроблено акценти  на оцінці різних форм прийняття рішень у бізнесі та різних методів подолання бар’єрів і вирішення практичних бар’єрів ефективності. Курс охопив актуальні  питання впливу цифровізації та бізнес-процеси та роль моделей комп’ютерної підтримки й мереж у прогресивних методах прийняття рішень.

Участь слухачів курсу підтверджено сертифікатами про проходження 5 модулів (30 годин / 1 кредит ECTS):

• Ушенко Наталя – д.е.н., професор кафедри міжнародної економіки
  • Никонюк Катерина – викладач кафедри міжнародної економіки
  • Шпачук Вадим (ОП «Міжнародна економіка», магістратура, 1 курс)
  • Івон Олександра (ОП «Реклама та зв’язки з громадськістю», 2 курс)
  • Балюра Анастасія (ОП «Економіка міста. Урбаністика», 3 курс)
  • Григор’єва Софія (ОП «Економіка міста. Урбаністика», 3 курс)
  • Крещенко Анастасія (ОП «Економіка міста. Урбаністика», 3 курс)
  • Ніколаєнко Ярослав (ОП «Економіка міста. Урбаністика», 3 курс)
  • Сичинська Марія (ОП «Економіка міста. Урбаністика», 3 курс)
  • Супрунюк Вікторія (ОП «Економіка міста. Урбаністика», 3 курс)
  • Табакар Єлизавета (ОП «Економіка міста. Урбаністика», 3 курс)

Міжнародна співпраця кафедри міжнародної економіки розширює можливості інтернаціоналізації у підготовці фахівців та сприяє їх професійному розвитку, розвитку мовних та інших soft skills.