Всеукраїнський день науки-2024: Всеукраїнський науково-практичний семінар: «Міські агломерації як форма сучасного процесу урбанізації»

13 листопада кафедра міжнародної економіки Київського столичного університету імені Бориса Грінченка провела всеукраїнський науково-практичний семінар «Міські агломерації як форма сучасного процесу урбанізації» в рамках «Всесвітнього дня науки-2024», який об’єднав науково-викладацький склад та здобувачів всіх рівнів вищої освіти кафедри, представників бізнесу та прогресивної молоді столиці.

Відкрила роботу семінару проректор з науково-педагогічної роботи та інноваційного розвитку Київського столичного університету імені Бориса Грінченка Алла Василівна Шлапак з доповіддю про виклики, які стоять перед столицею в розрізі задоволення потреб та створення умов проживання для внутрішньопереміщених осіб. Забезпечення житлом, працевлаштування та професійний розвиток, доступ до якісних медичних послуг, стимулювання підприємницької діяльності, соціокультурна взаємодія з місцевим населенням – питання, вирішення яких повинно стати дороговказом для спільної роботи науки, бізнесу та громади. Розробка та реалізація виваженої стратегії інтеграції ВПО може стати потужним поштовхом для розвитку міста Києва як міської агломерації. 

Професор кафедри міжнародної економіки Валерія Вікторівна Лойко презентувала дослідження на тему «Аналіз тенденцій розвитку урбанізації та міських агломерацій світу», виконане спільно зі здобувачем ОПП «Міжнародна економіка» Володимиром Бондарчуком. За допомогою інструментарію програмного продукту «Power BI» оброблено великий об’єм даних за 60 років, який дозволяє стверджувати, що прогнози щодо поглиблення процесу урбанізації  є достовірними та переконливими. 

Продовжив роботу науково-практичного семінару аспірант кафедри, генеральний директор компанії «Dialog-Classic Advisory” Артем Вікторович Новіков з доповіддю на тему “Розвиток девелоперських проектів у міських агломераціях для потреб ВПО”, в якій представив новітню концепцію девелопменту в умовах війни. Ствоерння мультиформатних житлових зон, комплексної соціальної побутової інфраструктури та інноваційних агроіндустрійальних парків покликані не тільки вирішити проблеми ВПО, а й дати поштовх для сталого розвитку сучасних міських агломерацій..

З надихаючою доповіддю про результати роботи виступила голова Молодіжної наукової ради КНДУ “Науково-дослідний інститут соціально-економічного розвитку міста” Анжеліка Шестозуб. 30 наукових статей, 20 фокус-групових досліджень, 10 проєктів у галузі соціального підприємництва, молодіжної політики, охорони здоров’я, культури, освіти, гендерної рівності, екології, інклюзивного та сталого розвитку міського середовища підтверджують тезу: «Молодь – не майбутнє, молодь – сьогодення». Наукову молодіжну спільноту Факультету економіки та управління на семінарі представляла студентка другого курсу ОПП «Економіка міста. Урбаністика» Юлія Ігорівна Величко, яка запропонувала об’єднати зусилля заради створення єдиного молодіжного наукового простору. 

Можна стверджувати, що семінар став дієвою платформою для напрацювання пропозицій щодо розвитку міських агломерацій як в Україні, так і в інших країнах, та обговорення алгоритмів співпраці при вирішенні питань розвитку міських агломерацій між представниками освіти, науки, бізнесу та громади.