Участь здобувачів вищої освіти у онлайн-воркшопі Національного банку України

4 грудня 2024 року здобувачі вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» у межах роботи Центру компетентності кафедри фінансів і навчальних дисциплін «Банківська справа» та «Банківські послуги» взяли участь у онлайн-воркшопі «Монетарна політика в країнах з ризиками, що розвиваються: створюючи інтегровані рішення», організованому Національним банком України.

До заходу долучилися викладачі кафедри фінансів:

  • завідувач кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор Андрій Рамський;
  • професор кафедри фінансів, доктор економічних наук, професор Максим Житар;
  • доцент кафедри фінансів, кандидат економічних наук, доцент Сергій Обушний.

Онлайн-захід об’єднав провідних економістів центральних банків, міжнародних фінансових організацій, наукової спільноти, а також представників державного та приватного секторів. Основна мета — обговорити сучасні виклики та рішення для центральних банків країн із ринками, що розвиваються.

Програма включала такі ключові моменти:

Вступне слово Андрія Пишного, Голови Національного банку України.

Доповіді:

Макс Брайтенлехнер, Університет Інсбрука: Фіскальний канал монетарної політики.

Алехандро ван дер Готе, Європейський центральний банк: Міжнародні потоки капіталу, монетарна політика та узгодженість у часі.

Луїс Феліпе Сеспедес, Центральний банк Чилі: Оптимальні золотовалютні резерви та політика центрального банку в умовах фінансового стресу.

Гернот Мюллер, Університет Тюбінгена: Оптимальна монетарна та фіскальна політика в дезагрегованих економіках.

Марчін Коласа та Еспер Лінде, Міжнародний валютний фонд: Кількісна модель для інтегрованого підходу до проведення політики.

Адам Ремо, Міжнародний валютний фонд: FINEX - нова базова модель для макроекономічного прогнозування та аналізу політики.

Під час воркшопу здобувачі вищої освіти мали можливість долучитися до дискусій, поставити запитання спікерам і отримати унікальні знання про сучасні підходи до монетарної політики. Захід став важливою платформою для професійного зростання майбутніх фахівців у сфері фінансів, банківської справи, страхування та фондового ринку.