Гостьова лекція директора департаменту НБУ в Київському університеті імені Бориса Грінченка

       В рамках циклу лекцій керівництва Національного банку України для студентів економічних спеціальностей до Факультету інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка завітав директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу регулятора НБУ Сергій Ніколайчук.

        Під час лекції представник центробанку розповів студентам про сучасну монетарну політику НБУ, яка базується на основі режиму інфляційного таргетування (ІТ). Саме цей режим монетарної політики дозволив багатьом успішним на сьогодні країнам подолати високу інфляцію та закласти міцний фундамент для економічного зростання.

       «Першою країною, що запровадила інфляційне таргетування була Нова Зеландія, ще 1990 року. Сьогодні у світі нараховується 38 країн, які перейшли до режиму ІТ, серед яких, як високорозвинені країни, так і країни, що розвиваються», - зазначив під час лекції Сергій Ніколайчук, та наголосив – що жодна країна не відмовилася від режиму ІТ, більше того – саме країни з ринками, що розвиваються, отримують найбільш помітні результати від запровадження режиму ІТ. Саме перехід до ІТ дозволив Україні знизити інфляцію з пікового рівня понад 60% у квітні 2015 році до 12,4% за підсумками минулого року.

        Також студенти довідалися про оновлений механізм монетарної політики та інструменти, що застосовує Національний банк для досягнення цілі НБУ з досягнення і забезпечення низької і стабільної інфляції. Зацікавленість студентів викликала система прийняття рішень з монетарної політики, в основі якої розроблені Національним банком економетричні моделі та прогнози.

       Представник регулятора розповів про ключові умови, без яких неможливо побудувати проводити ефективну монетарну політику. Серед них – незалежність центрального банку та транспарентність його діяльності, тобто зрозумілість та прозорість рішень, яка формує довіру до центрального банку, як з боку бізнесу, так і населення.

       По закінченню лекції студенти мали можливість поспілкуватися з лектором у форматі запитання-відповіді. Серед питань, що задавали студенти – перспективи зниження інфляції до однознакового рівня, співпраця України з МВФ, очищення банківського сектору та відновлення кредитування та ін.

З матеріалами лекції можна ознайомитись за посиланням.