Кібербезпека - шлях в майбутнє: підсумки спільного практичного семінару EMA Academy та кафедри фінансів та економіки

18 жовтня 2017 року кафедра фінансів та економіки за підтримки Факультету інформаційних технологій та управління спільно з EMAAcademyв рамках проекту «Школа кібербезпеки» Київського університету імені Бориса Грінченка та Асоціації ЄМА спільно провели практичний семінар «Cyber-безпека: як захистити гроші на Вашій платіжній картці», в рамках якого виступила керівник EMA Academy Федоровська Раїса.

Широка аудиторія студентів, викладачів та гостей університету відразу зацікавилися думкою фахівця щодо безпечності голосування в рамках Громадського проекту університету через авторизацію в системі Приват24 або Картку киянина. В ході дискусії щодо безпечності використання платіжних карток для голосування за Громадськими проектами, учасники практичного семінару дізналися, що в даному випадку ідентифікація відбувається на стороні банків-партнерів, і користувача інформують, які дані він погоджується передати. Крім того, використання BankID - усталена і дуже зручна практика ідентифікації.

Слухачі, спільно з лектором, обговорювали ситуаційні задачі, в ході розв’язання яких, розглянули способи захисту від Cyber-шахрайства. Окреслили основні сфери діяльності віртуальних шахраїв та основні інструменти й алгоритми їх злочинних дій. Визначили основні законодавчі, процесуальні та соціальні проблеми на шляху ефективної боротьби з Cyber-злочинністю. Реальні ситуації та приклади зі свого професійного досвіду наведені лектором, викликали неабияке пожвавлення аудиторії.

Широкий спектр засобів подання інформації та інноваційний формат подання інформації у вигляді промо-кейсів щодо захисту коштів на платіжній картці, правил безпечного користування карткою в банкоматах, терміналах, Інтернет, дій у випадку зіткнення із шахрайськими операціями привернув увагу аудиторії до окресленої проблематики, не залишивши байдужих.

По завершенні семінару серед зареєстрованих учасників шляхом випадкової вибірки RandomPicker було обрано 20 учасників, яким було вручено сертифікати на отримання знижки при оплаті вартості семінарів кафедри «Фінансів та економіки» .

ПЕРЕМОЖЦІ:

Проведене анкетування учасників семінару виявило велику зацікавленість у заходах кафедри такого формату, як для студентів, так і викладачів університету. Практично всі учасники опитування зазначили суттєвий рівень кіберзлочинності в Україні та необхідність обізнаності населення щодо захисту своїх особистих даних.

Загалом практичний семінар кафедри фінансів та економіки Факультету інформаційних технологій та управління спільно з EMAAcademyбув високо оцінений учасниками заходу. Всі присутні отримали масу позитивних вражень та корисної інформації.

Корисні посилання: