Участь представників кафедри фінансів та економіки у Конференції наукової молоді «Економічне майбутнє України»

30-го березня 2018 року у Києві відбулася знакова економічна подія – вперше в України було організовано й проведено Конференцію наукової молоді (Young Scientists Conference) «Економічне майбутнє України». Організаторами першого заходу подібного формату в нашій державі виступили Українська асоціація Римського клубу спільно з Київським міжнародним економічним форумом. Конференція об’єднала понад 350 студентів-економістів і викладачів провідних університетів, серед яких кафедру фінансів та економіки нашого Університету представляла к.е.н., ст. викладач Казак Оксана Олексіївна.

З вітальним словом до учасників Конференції звернувся Андерс Війкман – співпрезидент Римського клубу, співавтор бестселеру «Come On!». Певні фундаментальні проблеми економічного розвитку держав та деякі закономірності економічних подій розкрив у своїй доповіді проф. Ерік Райнерт – засновник фонду «Other Canon», голова Наглядової ради Центру розвитку ринкової економіки («CMD-Ukraine»). Про ідеї зростання світового благоустрою, їх концентрацію, реалізацію та впровадження на практиці, про виклики та уроки для України розповів проф. Гаррі Джейкобс (США) – член Римського клубу, головний виконавчий директор і голова ради Світового консорціуму університетів (World University Consortium), головний виконавчий директор Всесвітньої академії мистецтва й науки (World Academy of Art & Science).

У другому блоці Конференції про формування нової економічної політики та плекання духу підприємництва говорили відомі українські економісти: Віктор Галасюк – к.е.н., президент Української асоціації Римського клубу, народний депутат України, Анатолій Максюта – заслужений економіст України, к.е.н., Голова Ради Української асоціації Римського клубу, перший заступник Міністра економіки (2005-2007 рр., 2008-2011 рр., 2012-2014 рр.), Віктор Вовк – к.ф-м.н., Асоційований член Римського клубу, віце-президент Української асоціації Римського клубу, народний депутат України, Олексій Жмеренецький – координатор дискусійного клубу «КОЛО», ініціатор проекту «Хартія Майбутнього», Ігор Гужва – д.е.н., провідний експерт мозкового центру «CMD-Ukraine», Володимир Панченко – к.і.н., Директор «Агентства розвитку Дніпра».

Під час панельної дискусії «Український прорив: підприємництво та інновації» своїм власним досвідом успішного підприємництва та рецептами успіху ділилися провідні практики: Костянтин Паливода – д.е.н., Голова Правління ПАТ АКБ «Аркада», член Ради Української асоціації Римського клубу, Жанна Крючкова – засновник та керуючий партнер «Jansen Capital Management», заступник Голови Ради директорів будівельної компанії «Стікон», учасниця світового рейтингу кращих студентів eMBA 2016, Віталій Ільченко – власник групи компаній «Укравіт», Валерій Фіщук – регіональний менеджер з розвитку бізнесу Cisco в Україні та країнах СНД, віце-президент Асоціації «Інноваційний розвиток України» (UAID), Олександр Громико – Президент Української асоціації виробників електротехніки, засновник компанії «Saturn».

Жвавий інтерес викликала сесія запитань та відповідей із зірковими спікерами Конференції, на якій обговорювалися питання: як Україні вирватись з аграрно-сировинної пастки і стати сучасною індустріальною та економічно розвинутою країною; як вибратись з боргів, перестати бути донором сировини й талантів для інших та розвинути власне виробництво і економіку; про історії успіху та рецепти «економічного дива» держав, яким вдалося стрімко підвищити добробут власних громадян; про уроки для України.

Участь у заході подібного формату не тільки дає змогу долучитися до науково-практичних здобутків світових вагомих економічних постатей та прогресивних підприємців-практиків, але й неймовірно надихають і спонукають до розвитку та самореалізації з метою створення кращої економічної та соціальної реальності нашої держави, дають цінні дороговкази й об’єднують навколо ідей збалансованого та соціально орієнтованого економічного розвитку України.