126524621102241415331488778660314693768055021n

Проскура Оксана Іллівна

Директор

Інше

Період навчання в Університеті Грінченка

2012 – 2013

Освітня програма

Управління закладом освіти

Тема магістерської роботи

Управління закладом освіти на принципах лідерства

Місце роботи й посада

Київська гімназія східних мов № 1

Що для Вас означає бути випускницею Київського університету імені Бориса Грінченка?

Багаж знань, який дає університет, – це абсолютно практичні життєві речі, які я однозначно використовую у своїй професійній управлінській діяльності. Тож бути випускницею такого шановного закладу вищої освіти для мене – взяти ці знання й застосувати їх, таким чином несучи користь суспільству. А ще разом із викладачами-професіоналами університету ми дивимося в одному напрямку, а напрямок передбачає рух, зрозуміло, що лише вперед, а ще вчитися й робити це протягом усього життя. 

Що Ви вважаєте своїми професійними здобутками в науковій та (чи) практичній діяльності?

Лідерські навички для мене – це, насамперед, професіоналізм, аналітичний виважений підхід у прийнятті рішень, але водночас і блискавичність у їх утіленні в життя,  якщо цього потребує конкретна ситуація. Сучасний управлінець – людина, що швидко реагує на зміни, дотримується принципів доброчесності, колегіальності та працює на кінцевий результат. Намагаюся у своїй діяльності дотримуватися саме таких принципів.

Яким чином знання й уміння, здобуті за час навчання в Університеті, вплинули на Ваш професійний розвиток, допомагають в роботі?

Знання та навички, здобутті в університеті, використовую у своїй роботі. Переконуюся щоразу, що це не схоластичний набір і суха теорія, а абсолютно практичні речі, котрі якнайкраще сприяють стовідсотковому  лідерству та успішному керівництву, а від того залежить успіх не лише мій, а й інших людей, усього колективу.

Які soft skills необхідні сучасному спеціалісту?

Сучасний керівник має бути не лише гарним спеціалістом і лідером, який очолює фахівців у тій чи іншій галузі, він повинен мотивувати, надихати, підіймати командний дух; вести перемовини, розв’язувати конфлікти, ставити мету й досягати її, володіти навичками ефективної комунікації, презентаційними навичками. Переконана, що й це далеко не весь перелік.

 Яким є Ваше життєве гасло?

Древній Конфуцій писав: «Три речі ніколи не повертаються назад - час, слово та можливість». Отже, Я ЙДУ В НОГУ З ЧАСОМ, ЗНАЮ, ЧОГО ВАРТУЄ СЛОВО, ВИКОРИСТОВУЮ МОЖЛИВІСТЬ НЕ ЗУПИНЯТИСЯ НА ДОСЯГНУТОМУ. А ЩЕ ВІРЮ В СИЛУ КОЛЕКТИВУ!

Що таке успіх особисто для Вас?

Успіх для мене – це чесно сказати собі: «Зроблено все можливе й навіть більше. Мету досягнуто. Усі задоволені й самим процесом, і його результатом. Усе вдалося!» Невеличка пауза для споглядання вже зробленого… І рушати далі!