МІЖНАРОДНІ АСПЕКТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ «ПІДПРИЄМНИЦЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ»

«Неперервна освіта в Україні. Як це зараз організовано? Що можна покращити завдяки Проекту?» – саме ці питання розглядалися під час зустрічі робочої групи з реалізації проєкту «Підприємницький університет», які відбулася 23 листопада 2021 року в онлайн-форматі. До складу учасників робочої групи ввійшли представники найпрогресивніших ЗВО України в напрямку розвитку інноваційної підприємницької освіти: Київський університет імені Бориса Грінченка (к.е.н., доц., доцент кафедри фінансів та економіки Оксана Казак), Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана, Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Міжнародний європейський університет, Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу, Університет короля Данила. Ініціаторами даного засідання виступили партнери проєкту від YEP в особі Project Manager YEP Huseyn Qiyasov, а також запрошені колеги з Естонії: Senior Program Manager at Foundation Innove Katrin Kivisild, Project Lead, University of Tartu, Faculty of Social Sciences, Institute of Psychology Lilian Ariva, School Of Economics And Business Administration, Startup Lab Manager Maret Ahonen.

Естонські колеги розповіли про власний досвід впровадження інноваційного підприємництва в академічне середовище університетів як центрів освіти високого рівня, передових досліджень та осередку формування навичок ведення підприємницької діяльності, консалтингу для бізнесу, генерації проектів за участю місцевого бізнесу і влади, центру суспільних комунікацій для формування інноваційних мереж і спільнот. Жваву дискусію та обговорення викликали питання перспектив міжнародної співпраці у напрямку реалізації проєкту в аспекті впровадження кращого досвіду естонського підприємництва в українських університетах, покращення навичок та знань слухачів курсу «Інноваційне підприємництво та управління стартап проєктами», наукових дослідженнях викладачів з розвитку підприємництва. Окремим питанням стало також обговорення аспектів розвитку інновацій в українських МСП для посилення їх конкурентоспроможності шляхом побудови ефективних мереж між університетами та МСП. Актуалізація та подальше вирішення окреслених питань дає змогу робити систему підтримки академічного підприємництва більш ефективною та відкриває перспективи розвитку інноваційної підприємницької культури Університету Грінченка в міжнародному освітянському середовищі.