Контактна інформація

вул. Левка Лук'яненка, 13-б, каб. 505а

Житар Максим Олегович

Професор кафедри фінансів

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор економічних наук, професор

Дисципліни, що викладає

Гроші і кредит, Банківська справа,  Банківські послуги, Управління корпоративними фінансами

Освіта

У 2011 році закінчив Донецький національний університет за спеціальністю «Банківська справа», отримав диплом з відзнакою та здобув кваліфікацію магістра з банківської справи.

30 червня 2015 року в спеціалізованій Вченій Раді Донбаської державної машинобудівної академії (м. Краматорськ) успішно захистив кандидатську дисертацію, де йому було присуджено ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.08 «Гроші, фінанси і кредит».

15 жовтня 2019 року отримав вчене звання доцента кафедри фінансів Університету державної фіскальної служби України.

З 2014-2015 роки – заступник декана економічного факультету з виховної роботи Донецького національного університету.

З 2015-2021 роки – заступник директора Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи Університету державної фіскальної служби України.

З 2021-2023 роки – проректор з науково-педагогічної роботи, перший проректор ПЗВО «Міжнародний європейський університет»

За час роботи опублікував більше 160 наукових праць, в тому числі серію монографій у співавторстві та одну одноосібну монографію, наукові статі у фахових виданнях та в науковометрічних баз даних Scopus та Web of Science, навчальні та навчально-методичні посібники. Має більше 25 свідоцтв про рєєстрацію авторського права на твір.

З метою підвищення кваліфікації проходив стажування в ПАТ «Укрсоцбанк», ПАТ «Перший Український Міжнародний банк», міжнародні стажування «Сучасні концепції в економіці та фінансах» в Nowy Sacz School of Business – National-Louis University (Польща), «Єдиний освітній простір Україна-ЄС» (Словаччина), «Innovations of Higher Education of Ukraine and the EU in the Modern Information Society» (Україна-Польща-Словаччина), «Global Challenges of Modernity» (Польща), «Integration Process of the State in the Post-War Period» (Словаччина).

19 лютого 2021 року в спеціалізованій Вченій Раді Національного університету «Чернігівська політехніка» захистив дисертацію, де йому було присудження ступінь доктора економічних наук зі спеціальностей 08.00.08 «Гроші, фінанси і кредит» та 08.00.03 «Економіка та управління національним господарством».

Є членом редакційної колегії наукового журналу «Економіка і організація управління» (м. Вінниця), збірника наукових праць «Фінансово-кредитні системи: перспективи розвитку» (м. Харків) та закордонного видання The Baltic Scientific Journals «SocioWord» (Estonia).

З 25 травня 2019 року Академік академії економічних наук України зі спеціальності «Фінанси».

З жовтня 2020 року по січень 2022 року член галузевої експертної ради Національного агентства по забезпеченню якості вищої освіти галузі знань 07 «Управління та адміністрування».

23 грудня 2022 року відповідно до рішення атестаційної колегії Міністерства освіти і науки України присвоєно вчене звання професора кафедри менеджменту, фінансів та бізнес-адміністрування Міжнародного європейського університету.

З жовтня 2022 року по травень 2023 навчався за програмою Pre-MBA «Менеджмент і Лідерство» у Міжнародному інституті менеджменту та успішно її закінчив отримав Сертифікат міжнародного зразка.

З квітня 2023 року є членом Спеціалізованої Вченої ради Д 55.051.06 з захисту докторських дисертацій Сумського державного університету зі спеціальностей 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит та 08.00.03 – економіка та управління національним господарством.

Має більше 10 сертифікатів з неформальної освіти, серед яких сертифікати Національного банку України, Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти,  ГО «Прогресильні» (Складові системи якості вищої освіти), Платформи «Skovoroda», Prometheus та інші.

Професійний і науковий інтерес

Питання функціонування банківської системи, дослідження фінансової архітектури корпорацій та національної економіки, фінансове забезпечення закладів вищої освіти, інноваційна складова фінансової безпеки.