Події Кафедра управління

        6 грудня кафедра управління організувала Круглий стіл на тему «Корпоративна соціальна відповідальність».  Цей захід був приурочений до Грінченківської декади.

 

            Відкрила семінар відповідальна за наукову роботу ФІТУ Акіліна Олена Володимирівна, словами  про Бориса Грінченка, борця за  відродження нації. Корпоративна соціальна відповідальність має величезне значення для відродження сучасної України, забезпечення економічного, соціального і культурного прогресу. Отже, ця проблематика стосується кожного.

 Цікаві факти з генезису соціальної відповідальності представила студентка 3 курсу «Менеджмент» Саханда Ірина. Всі учасники Круглого столу активно дискутували про правильне розуміння терміну «соціальна відповідальність», про чинники, що спонукають компанії до соціально відповідальних заходів.             

            Приклади внутрішньої соціальної відповідальності були представлені студентками 4 курсу «Менеджмент» Андрійчук Єлизаветою та Пономаренко Юлією, до їх дискусії залучилася  студентка 3 курсу «Менеджмент» Запорожець Альона. Питання зовнішньої соціальної відповідальності, зокрема взаємовідносин зі споживачами, соціально відповідального маркетингу, захисту довкілля  та розвитку громад, були висвітлені студентами 4 курсу «Менеджмент» Макаровим Максимом, Мокренко Ніною, Басок Марією, Прядкою Анною та  студентками 3 курсу «Менеджмент»  Коваль Тетяною й Катерногою Світланою.

 

            Окремо було виділено важливість корпоративної соціальної відповідальності в освітній сфері. Наголошено, що бізнес повинен об’єднатися на секторальному та галузевому рівні з державою та університетами задля того, щоб освіта в Україні була конкурентоспроможною.  Актуальні питання партнерства в освіті були розглянуті студенткою 3 курсу «Менеджмент» Шевель Юлією.

 

          На завершенні обговорення було акцентовано увагу на роль бізнесу у конфліктні часи. Компанії можуть дотримуватись різних стратегій поведінки в умовах конфлікту: вести бізнес як звичайно, вийти з зони конфлікту і залишити регіон чи країну, або сприяти встановленню миру. Ми пишаємося прикладами роботи українських містоутворюючих компаній на Сході України, що продовжують працювати завдяки неймовірним зусиллям їх співробітників з метою встановлення соціально-економічної стабільності в регіоні.

 

 Гостями нашого заходу були студенти Факультету права та міжнародних відносин. Вони також були залучені до нашої дискусії. Було підкреслено, що забезпечення базового рівня КСВ в Україні неможливо без активною громадянської позиції фахівців з юридичною освітою.

 

 

В рамках дня відкритих дверей Факультету інформаційних технологій та управління  Київського університету імені Бориса Грінченка 12 листопада 2016  кафедра управління підготовила та провела тренінги та майстер-класи для старшокласників та студентів коледжу.

З метою ознайомлення майбутніх абітурієнтів з професією менеджера відбулася презентація кафедри управління та її спеціальностей: менеджменту та публічного управління та адміністрування.

Під час заходу старшокласники та студенти коледжу змогли долучитися до обговорення професійного портрету менеджера та розв’язання управлінських завдань. Майбутні абітурієнти могли пройти тестування з виявлення в них навичок керівника, взяти участь у ділових іграх та майстер класах.

Найактивніші учасники тренінгів та майстер класів отримали пам’ятні призи та подарунки від кафедри управління Факультету інформаційних технологій та управління  та інформаційні буклети Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

 

25 лютого 2016 року кафедра управління  Київського університету імені Бориса Грінченка в рамках Програми підвищення кваліфікації керівників навчальних закладів м.Києва за підтримки Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА провела ІІ Регіональну науково-практичну конференцію «Інноваційний розвиток навчального закладу: проблеми, пошуки, знахідки».

Пленарне засідання конференції розпочав Яковенко Ігор Валентинович,  директор Інституту суспільства, кандидат економічних наук, доцент, який у своїй доповіді «Впровадження нових організаційно – правових форм функціонування закладів освіти та удосконалення їх фінансового механізму» проаналізував проект Закону «Про освіту», та надав практичні рекомендації щодо реалізації статей цього закону. Продовжила тему державного впливу на розвиток освіти Войтович Радмила Василівна, професор кафедри управління Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, завідувач кафедри філософії, теорії та історії державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, д.н.держ.упр., професор в доповіді «Державна політика в сфері освіти та науки України». Нову парадигму управління в умовах інноваційного розвитку ЗНЗ висвітлила в своєму виступі Онаць Олена Миколаївна, президент АКШУ, старший науковий співробітник відділу економіки та загальної середньої освіти Інституту педагогіки НАПНУ, к. пед.н. Про важливі аспекти лідерства у сучасному навчальному закладі, в виступі «Підходи до визначення сутності лідерства в освіті», розповів Линьов Костянтин Олександрович, професор кафедри управління Київського університету імені Бориса Грінченка, к.н.держ.упр., доцент. Нестерова Марія Олександрівна, доцент кафедри управління, інформаційно-аналітичної діяльності та євроінтеграції, завідувач лабораторії соціальних вимірів когнітивістики НПУ імені М.П. Драгоманова, к.філос.н. доповіла про тренд сучасної освіти: когнітивні технології та трансверсальні компетенції. Підтримала і продовжила цю тему Анна Валенса, розробник гуманітарних технологій в освіті, методолог ГП Нова країна і Креативної дитячої школи; к.філос.н. доповіддю «Актуальність гуманітарних технологій в сучасній освіті».

Модерувала роботу конференції Поспєлова Тетяна Вадимівна, завідувач кафедри управління, доктор наук з державного управління.

Завершувала пленарне засідання Примаченко Юлія Іванівна, заступник директора з виховної роботи спеціалізованої школи № 187 з поглибленим вивченням української та англійської мов м. Києва з доповіддю «Формування світогляду та ставлення учнів до сучасних проблем дітей, які є тимчасово переміщеними особами засобами форум-театру», в якій презентувала виступ Гендерного інтерактивного театру з постановкою «Якби ти був поруч».

Учасники регіональної науково-практичної конференції – керівники НЗ м. Києва мали змогу поділитися власним досвідом та баченням перспектив розвитку НЗ столиці під час роботи секцій та круглого столу.

Круглий стіл: «Формування простору гідності в освітньому середовищі».

Модератори: Поспєлова Тетяна Вадимівна, завідувач кафедри управління Київського університету імені Бориса Грінченка, д.н.держ.упр.; Канафоцька Галина Павлівна, викладач Програми ПК керівників НЗ Київського університету імені Бориса Грінченка

Секції:

І Управлінська діяльність керівника НЗ

Керівники секції: Черниш Анатолій Петрович, доцент кафедри управління Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, к.пед.н, доцент; Логачова Світлана Станіславівна, старший викладач кафедри управління Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, к.е.н.

ІІ Інноваційні підходи до розвитку НЗ

Керівники секції: Шуть Валентина Яківна – старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти і виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, к.філол.н; Михацька Алла Валер’янівна, доцент кафедри управління Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, к.пед.н.

ІІІ Формування всебічно розвиненої особистості учня

Керівники секції: Лавриненко Олена Василівна, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної освіти і виховання Інституту післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка, Орлова Наталія Сергіївна, професор кафедри управління Інституту суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, д.н.держ.упр., професор.

Робота ІІ Регіональної науково-практичної конференції, ставши ще однією вагомою можливістю для обміну досвідом, окреслила вектори управлінських інновацій для перспективного розвитку шкіл м. Києва, засвідчила важливість стратегічних завдань, поставлених сьогоденням перед керівниками НЗ.

Успішному проведенню конференції сприяли наполегливі зусилля модераторів-методистів Програми ПК керівників НЗ м. Києва: Логачової Світлани Станіславівни та Садової Наталії Станіславівни.

Висновки за результатами роботи круглого столу  «Формування простору гідності в освітньому середовищі»

 

         Першого вересня в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулася посвята в першокурсники студентів факультету інформаційних технологій та управління. Дійство, яке проходило в актовій залі, допомогло нам дізнатися про склад Вченої ради університету, ми почули щирі привітання та побажання від багатьох шанованих гостей, а номери художньої самодіяльності переконали нас у тому, що грінченківська сцена вітає найкращих виконавців.

          На цьому заході була присутня міністр освіти і науки України Лілія Михайлівна Гриневич, яка зробила величезний внесок для розвитку та підтримки високого рівня освіти в Київському університеті імені Бориса Грінченка. Ректор університету Віктор Олександрович Огнев’юк урочисто вручив Лілії Михайлівні символічний корпоративний шалик, який вона одразу ж на сцені й одягнула. Також на свято прибув Олександр Москаль, регіональний менеджер української компанії, яка працює в США з 1953 року. Керівник філій Української Федеральної Кредитної Спілки в містах Портланд (штат Орегон) та Ванкувер (штат Вашингтон) ознайомив студентів із можливостями міжнародних відносин.

Першокурсники почули вітальне слово від колишнього студента, а тепер учасника антитерористичних дій на сході України Віталія Кузьменка, який проголосив, що пишається навчанням у Київському університеті імені Бориса Грінченка та вдячний людям, які тут працюють, за підтримку та допомогу, а також за виховання патріотичного духу і сміливості.

     Ректор університету Віктор Олександрович Огнев’юк урочисто вручив першокурсникам, представникам різних спеціальностей нашого факультету, їхні перші символічні студентські квитки. Завершилась ця святкова подія спільним виконанням гімну університету, що засвідчило новим студентам дружній та сповнений любов’ю і відданістю один одному дух великої неповторної грінченківської родини.

 

Антонова Вікторія,

студентка групи Мб-1-16-4.0д

 

 

20 квітня відбулася відкрита лекція з елементами тренінгу за модулем «Економіка освіти» для слухачів магістратури спеціальності «Управління навчальним закладом».

Лектор: доктор наук з державного управління, професор кафедри управління Орлова Наталія Сергіївна.

Було розглянуто низку питань: економіка освіти як наука, результати діяльності у сфері освіти, соціально-економічна ефективність освітньої діяльності та методи її оцінки.

У рамках дискусії було обговорено:

ž Стратегія сталого розвитку України

žСоціальна відповідальність як чинник сталого розвитку освіти.

žПроблеми, досвід та перспективи розвитку освіти України

žВища освіта як фактор підвищення конкурентоздатності вітчизняної економіки

žФінансування освіти в Україні

žМісце України у міжнародних рейтингах, що залежить від показників освіти

Слухачам було запропоновано аналіз кращих ТОП-20 освіт у світі. Після роботи в групах ними було визначено проблеми та недоліки розвитку економічного середовища України та чинники впливу на розвиток системи освіти.